НОВИНИ

Львів боротиметься за проведення зимової Олімпіади

Львів боротиметься за проведення зимової Олімпіади 23 Травня 2019

Львів планує боротися за можливість проведення зимової Олімпіади. 

Про це повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, інформує прес-служба міськради.

«Зазначу, на цей рік у нас заплановано багато знакових для міста процесів: Львів буде подавати заявку на проведення в 2021 році Всесвітнього з’їзду креативних міст ЮНЕСКО, це близько 500 представників з різних міст має приїхати до Львова у 2021 році, якщо, звісно, нам вдасться виграти заявку. Ми озвучували ініціативу, щоб у 2020 році Львів боровся за можливість проведення зимової Олімпіади. Це дасть змогу покращити якісно інфраструктуру. Місто мусить отримувати більше такого поштовху контентного», — розповів заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Зимові Олімпійські ігри, відомі також як Зимова Олімпіада — міжнародні змагання із зимових видів спорту, що проводяться кожних чотири роки під егідою Міжнародного Олімпійського комітету в рамках Олімпійського руху. Перша Зимова Олімпіада була проведена в 1924. До 1992 Зимові Олімпійські ігри проходили того ж календарного року, що й Літні Олімпійські ігри. Починаючи з 1994 Зимові Олімпіади проходять у проміжку між двома Літніми Олімпіадами.

Україна, як незалежна держава, вперше послала своїх спортсменів на Олімпіаду 1994 в Ліллехаммері. На тій Олімпіаді фігуристка Оксана Баюл стала першою олімпійською чемпіонкою незалежної України. А першу медаль, бронзову, принесла Україні біатлоністка Валентина Цербе. Загалом біатлоністи принесли найбільше медалей: Цербе бронзу у 1994, Петрова срібло в 1998 в Нагано, Лілія Єфремова бронзу в 2006 в Турині. Ще одну бронзову медаль із Туринської олімпіади привезла пара танцюристів Руслан Гончаров і Олена Грушина. Біатлоністки відзначились і на Олімпіаді в Сочі: Віта Семеренко принесла бронзу в спринті, а жіноча збірна в складі: Віти Семеренко, Юлії Джими, Валентини Семеренко та Олени Підгрушної виграли золото в жіночій естафетній гонці.

Офіційна команда України взяла участь в 8 зимових Олімпіадах, здобула 3 золоті, 1 срібну та 4 бронзових медалей — всього 8.

^ Наверх