НОВИНИ

У Львові вчителька лякала учнів геями: «Після гомика піти в туалет, то ти вмираєш!» (відео)

У Львові вчителька лякала учнів геями: «Після гомика піти в туалет, то ти вмираєш!» (відео) 11 Травня 2019

Столиця Західного регіону гуде через гомофобний скандал, що спалахнув в одній зі шкіл міста.

Учні Львівської середньої спеціалізованої загальноосвітньої школи № 93 зняли відео, на якому вчителька християнської етики розповідає їм гомофобні історії, пише «theБабель».

Одна зі школярок виклала цей запис на своїй сторінці в Instagram у сторіз, і на нього звернули увагу батьки учнів цього закладу. Після того педагогу Мирославі Стецюк винесли догану. А в кінці навчального року керівництво освітнього закладу обіцяє її звільнити.

У квітні учениця львівської школи № 93, зареєстрована в Instagram під ніком Olga Gaivoron, виклала відео, на якому вчителька із християнської етики Мирослава Стецюк розповідає учням про геїв. (Обережно, цитата вчительки – хейтспіч; мова ненависті.)

«Ви знаєте, що таке статеві органи? Що носить чоловік у своїй спермі? Це сам Господь Бог з неба. А він то пхає куди? Де гамно? І що народжується з того? Уроди! Гади! Повірте, після гомика піти в туалет, то ти вмираєш!» – повчає вчителька на цьому записі. Пізніше учениця видалила його зі соцмережі. Дівчина підтвердила журналістам, що справді виклала відео, але зробила це «для підняття настрою і не хотіла псувати життя нещасній вчительці».

10 травня журналісти видання Depo Lviv отримали цей запис і опублікували його знову.

Директорка школи Олеся Мандзюк підтвердила, що такий інцидент у них стався. «Нам стало відомо від батьків і дітей, що було зняте таке відео. Відбулася нарада, на якій були я, заступники та вчителька. Ми не поділяємо її (Мирослави Стецюк. – Ред.) погляди. Їй винесли догану, вказали на непедагогічну поведінку та неетичні висловлення, на те, що не можна виказувати таку нетерпимість і гомофобію».

Директорка додала, що «бесіда» про геїв відбулась на перерві. За її словами, «діти самі спровокували вчительку до розмови, знаючи її емоційність, а відео – змонтоване». Проте Мандзюк наголосила, що вчителька визнала свої помилки і була притягнута до дисциплінарної відповідальності. Після інциденту Стецюк продовжує вести заняття в дітей, але на них присутні представники адміністрації школи. Звільнити вчительку планують наприкінці навчального року.

Мирослава Стецюк пропрацювала у школі багато років. Раніше вона викладала українську мову та літературу, а з 2018 року – християнську етику. Зі слів Олесі Мандзюк, урок християнської етики у школі № 93 факультативний. «Якщо батьки пишуть заяву про відмову від відвідування християнської етики, діти можуть у той час перебувати в бібліотеці або робити домашнє завдання під наглядом працівників адміністрації навчального закладу, психологічної служби чи бібліотекаря».

У школі проводять також інші заходи християнського спрямування. На сайті навчального закладу написано, що 27 квітня тут відбувся виховний захід «Христос воскрес – і дух наш воскресає» для восьмикласників. 22 квітня пройшла лекція студента Духовної семінарії «Любіть Бога і ближнього». Однак директорка переконує, що в її школі не так багато релігійних заходів. «Ми раз у рік на День школи йдемо до церкви на молебень. Але туди йдуть не всі учні, а лише ті, які хочуть».

^ Наверх