НОВИНИ

Порошенко пропонує відкрити справу на суддів за рішення по Привату

Порошенко пропонує відкрити справу на суддів за рішення по Привату 19 Квітня 2019

Президент України Петро Порошенко попросив керівництво Генпрокуратури і СБУ вивчити можливість залучення до кримінальної відповідальності суддів Окружного адміністративного суду Києва, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Про це глава держави повідомив 18 квітня на засіданні РНБО. 

«Звертаюся з проханням до Служби безпеки України, до вас, Юрію Віталійовичу (генпрокурор Юрій Луценко - ред.), Після завершення всіх необхідних судових процедур розглянути можливість порушення кримінальної справи за неправосудне рішення, яке було зроблено суддями, які винесли ці позиції, не втручаючись в аналіз рішення по суті», - зазначив президент.

Він також підтримав пропозицію міністра юстиції Павла Петренка щодо прискорення проведення кваліфікаційної оцінки суддів Окружного адміністративного суду Києва з боку Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Нагадаємо, в грудні 2016 року уряд України прийняв рішення про націоналізацію ПриватБанку. На той момент його найбільшими акціонерами були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.
 
Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року розглянув позов Коломойського і визнав націоналізацію банку незаконною. НБУ і Мінфін мають намір подати апеляцію.
 
Раніше Порошенко підкреслив, що рішення суду по ПриватБанку загрожує Україні багатомільярдними збитками і дефолтом.

«Міжнародні партнери України неодноразово наголошували, що націоналізація ПриватБанку була важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності», - зазначила перший заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Зараз банк «повністю перейшов на ринкову бізнес-модель і сьогодні є найприбутковішим українським банком та частиною стабільної і прозорої банківської системи», вважає пані Рожкова.

 

За матеріалами Кореспондент.

^ Наверх