НОВИНИ

На Закарпатті готують до операції ведмедя зі зламаною щелепою (відео)

На Закарпатті готують до операції ведмедя зі зламаною щелепою (відео) 12 Лютого 2019

У Закарпатській області виходжують п’ятьох бурих ведмедів, яких утримували в жахливій антисанітарії в приватному зоопарку донеччани.

8 лютого тварин привезли до реабілітаційного центру «Синевир» із приватного зоопарку на Донеччині. Про це повідомив  директор НПП «Синевир» Михайло Дербак журналістам UA: ЗАКАРПАТТЯ.

«Ми їх прийняли в поганому стані. В одного ведмедя зламана щелепа, і треба буде проводити операцію, а в двох інших ведмедів повністю відсутній зір», – каже Михайло Дербак.

За словами ветеринара реабілітаційного центру бурих ведмедів у НПП «Синевир» Михайла Маслія, привезені тварини були дуже виснаженими. Зараз їхній стан уже кращий. «Проводяться всі необхідні ветеринарно-санітарні заходи, вакцинації, вітамінотерапії. Після цього починається другий етап. Звикання тварини до електроогорожі в нашому центрі, вчимо його, щоб він не доторкався до електроогорожі, аби його не вдарило струмом. Після цього стартує спеціальна процедура для того, щоб ведмідь забув про поступальні рухи з боку в бік: ховаємо їжу під камінь, щоб шукав, тобто займався своїми звичними справами», – каже Михайло Маслій.

Загалом на Закарпатті були два випадки неналежного поводження з ведмедями. «Декілька років тому роми споювали пивом тварину, в Інтернеті була викладена інформація. Після цього ведмедя було вилучено і відправлено до реабілітаційного центру «Синевир». Інший випадок: звернулися люди і розповіли, що в неналежному стані тримали тварин у переїзному звіринці. Після нашого втручання звіринець розформували і він більше не функціонував у області», – про це розповіла Голова українського об’єднання захисників тварин Марія Трунова в ефірі проекту «Тема дня» на «UA: Закарпаття».

За знущання над тваринами, побиття та утримання їх у неналежних умовах власникам загрожує адміністративна відповідальність. «Покарання за таке правопорушення – штраф від 3400 до 5100 грн, з можливою конфіскацією тварин», – каже юрист Крістіан Фекийшгазі.

Якщо тварина загинула від рук свого господаря, то покарання буде суворішим. «Арешт до 6 місяців, або обмеження волі терміном до 3 років, – уточнює Фекийшгазі. – У випадку, якщо такі дії були вчинені на очах неповнолітніх або малолітніх дітей, особа може бути позбавлена волі на термін до 5 років. Якщо ж злочин було вчинено щодо кількох тварин, більше ніж двох, або пов’язано з групою осіб на очах у дітей – відповідальність може сягнути до позбавлення волі до 8-ми років».

^ Наверх