НОВИНИ

В Україні знизять ціни на ліки

В Україні знизять ціни на ліки 7 Листопада 2018

Уже з 1 січня 2019 року аптечні мережі не укладатимуть жодних договорів та не отримуватимуть доходів від фармацевтичних виробників за надання маркетингових послуг.

Про це повідомив директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко, пише Укрінформ.

“Аптечні мережі України з 1 січня 2019 року відмовляються від укладення будь-яких договорів та отримання будь-яких доходів від виробників лікарських засобів за надання маркетингових послуг. Це буде зроблено, щоб зняти усі ці інсинуації, маніпуляції, що аптеки наживаються на споживачах, піднімають ціни, що біда уся в аптеках, а не в тому, що сьогодні виключно виробники впливають на кінцеву ціну ліків. Виключно виробники формують ціну, бо їхня діяльність не регулюється чинним законодавством”, - наголосив Руденко.

Також він наголосив на тому, що із виробниками лікарських засобів буде проведена відповідна робота, а усі маркетингові договори будуть розірвані.

“Ці договори породили виробники у жорсткій конкурентній боротьбі між собою. Кожен фармацевтичний виробник вважає за потрібне у своїй палітрі обов'язково випускати диклофенак, аспірин, анальгін, ібупрофен і тому подібне. Сьогодні на ринку, наприклад, понад 70 видів різних лікарських форм диклофенаку. А його ж треба десь розмістити та продати. От виробники, конкуруючи між собою та маючи на меті продавати ліки, зацікавлені у маркетингових угодах”, - розповів Руденко.

Крім того він акцентував, що саме фармвиробники просувають свої бренди і саме вони є ініціаторами цього виду діяльності.

“Коли відміняться маркетингові угоди, ми побачимо, як це вплине на ринок. Маніпуляція щодо того, що маркетингові угоди підвищують ціни на 30-40-50%, має викритися. У фармвиробників ціни на ліки мають впасти на ці 30-40-50%. І ми побачимо як це буде”, - сказав Руденко.

^ Наверх