НОВИНИ

Парламент «умив руки» від дематюкації

Парламент «умив руки» від дематюкації 5 Липня 2019

Верховна Рада цьоого скликання не зможе розглянути законопроєкт «Про протидію лихослів’ю» щодо «дематюкації» мови.

Про це Голова ВР Андрій Парубій сказав під час підсумкової пресконференції у п'ятницю, 5 липня, повідомляє Укрінформ.

«Я передав цей законопроєкт на розгляд профільного комітету – буду чекати профільної оцінки... Звичайно, він має розглядатися, як і будь-який законопроєкт, через комітет. Можна мати своє ставлення до будь-яких законопроєкт. Можу сказати, що очевидно цей законопроєкт не може бути розглянутий у цій каденції, на цій сесії Верховної Ради України», - зазначив Парубій.

На запитання, чи доводиться йому самому в повсякденному житті послуговуватися ненормативною лексикою, спікер відповів, що вживає лайку «в м'якій формі» винятково в екстремальних ситуаціях.

«Стосовно мене, то присутні можуть підтвердити, що лайливих слів від мене ніколи не чули. Якщо чули, то в максимально екстремальних ситуаціях, і це не лайливі слова, а в досить у м'якій формі, коли на Майдані могли бути якісь екстремальні ситуації», - уточнив він.

Як повідомлялося, 2 липня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт «Про протидію лихослів'ю», або про «дематюкацію» мови. Документ передбачає встановлення штрафів за нецензурну лайку в публічних виступах, матеріалах в інтернеті та в ефірі телебачення.

Профільний комітет має розглянути документ 10 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дематюкація: українці публікують нові анекдоти про скандальний закон

^ Наверх