НОВИНИ

Вчені вперше надрукували живе серце на 3D-принтері (фото)

Вчені вперше надрукували живе серце на 3D-принтері (фото) 15 Квітня 2019

Учені з Університету Тель-Авіва заявили, що їм вдалося надрукувати живе серце з людськими тканинами та судинами на 3D-принтері, та назвали це великим медичним проривом.

Про це повідомляє AFP.

Учені кажуть, що змогли вирішити одне з головних завдань сучасної медицини: за допомогою 3D-принтера з тканин людини надрукували ціле, живе серце.

За їхніми словами, це відкриває шлях медицині майбутнього. Тоді, як сподіваються медики, пацієнтам більше не доведеться чекати органи для пересадки чи приймати ліки для запобігання відторгненню. Натомість для них будуть друкувати необхідні персоналізовані органи просто в лікарні.

Наразі надруковане серце розміром з кроляче. За словами учених, залишається багато проблем, перш ніж друковані серця будуть доступні для трансплантації пацієнтам.

Так, дослідники мають навчити друковані серця «поводитися» як справжні. Клітини вже зараз можуть скорочуватися, але ще не мають можливості качати кров. Скоріш за все, у майбутньому лікарі почнуть з простіших органів, ніж серце.

Окрім цього, сучасні 3D-принтери працюють досить обмежено, і завдання на сьогодні – з'ясувати, як надрукувати найдрібніші судини.

У планах учених пересадити такі органи тваринам – це може статись протягом року.

^ Наверх