НОВИНИ

Мешканці українського міста повстали проти захмарних тарифів (відео)

Мешканці українського міста повстали проти захмарних тарифів (відео) 11 Лютого 2019

Мешканці міста Сміла на Черкащині розпочали протести на центральній площі, обурені платіжками з захмарними тарифами на тепло, які досягають трьох тисяч гривень за місяць.

Влада виправдовується, що причина – в індивідуальному опаленні, яке масово ставлять місцеві жителі, і через це нібито страждають інші городяни, передає Сегодня.

Одна з учасниць протесту, Ольга, показала платіжку – за двокімнатну квартиру площею в 50 квадратних метрів жінка повинна заплатити більше трьох тисяч гривень, хоча в грудні було на 800 гривень менше.

«За січень прийшло 3077 гривень і ще й 67 копійок. – Тобто, тариф виріс? – Ну, звичайно. 2240 та 3077», – заявила вона.

У жінки – інвалідність третьої групи, а пенсію в півтори тисячі в основному витрачає на ліки і харчування. Вона переконує, що без допомоги своїх дітей не змогла б оплатити комунальні послуги.

«На ліки не вистачає, на ремонт не вистачає, ні на що не вистачає. Тільки й думаєш, як його заплатити, ну, і їсти купити», – пояснила Ольга Пожидаєва.

Зі схожими проблемами зіткнулися і інші сміляни. Так, Наталя за опалення однокімнатної квартири повинна дві тисячі гривень.

«У нас найбільші тарифи, 2 337 гривень, не знаю скільки там копійок. Я проти таких тарифів. Як я можу платити? У мене недостатньо пенсії тільки за одне тепло, а за інші комунальні послуги мені ж нема чим платити», – заявила вона.

У приміщенні міськради зібралися кілька сотень обурених городян, вимагаючи від чиновників пояснень, не стримуючи при цьому емоцій.

Міська влада, в свою чергу, пояснили підвищення тарифів тим, що близько 30% смілян перейшли на індивідуальне опалення, а тому не платять за місця загального користування: сходові клітки, підвали, ліфтові шахти, і ці витрати покривають інші мешканці.

«З огляду на те, що у нас один лічильник коштує на весь будинок, цей вантаж оплати ліг на мешканців, які користуються централізованим опаленням», – розповів Ігор Тисленко, виконувач обов’язків директора комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго».

Місцева влада обіцяє переглянути тарифи і ділити оплату за місця загального користування на всіх мешканців будинку, і значить, вже в лютому сміляни отримають платіжки за тепло з меншими сумами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Космічні» платіжки для лучан: пояснення «Луцьктепла»

^ Наверх